Niezawodny kompas wojskowy niewątpliwie należy do najważniejszych elementów ekwipunku fanów podróżowania oraz służb działających w terenie. To także przydatny sprzęt dla survivalowców i miłośników outdooru. Jest to narzędzie, które ułatwi nam dotarcie do celu, gdy rozładuje się nam telefon lub nie będziemy mieć zasięgu. Kompas informuje także o nachyleniu terenu poprzez znajdujący się w nim inklinometr. 

Modele kompasów

Wyróżniamy dwa popularne rodzaje kompasów: otwarte i w obudowie. Pierwszy rodzaj to kompasy, które można umieścić na mapie. Dodatkowo zawierają lupę, skalę, linijkę, a znajdujące się na nich otwory umożliwiają pisanie oznaczeń na mapie. Drugi rodzaj to busola w obudowie, czyli kompas wojskowy zamknięty i zazwyczaj zrobiony z metalu. Tego typu kompasy przeważnie posiadają funkcję namiaru, którą uruchamia się muszką i szczerbinką. Dodatkowo takie kompasy mają skalę i linijkę na bocznej ściance obudowy.

Kompasy mogą występować także w formie breloczka lub guzika. Są one dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na małych rozmiarach sprzętów outdoorowych. Do ich zalet na pewno zalicza się to, że nie zajmują dużo miejsca i można je z łatwością przyczepić do kluczy, a nawet spodni i mieć zawsze pod ręką. W sklepie https://militarialodz.pl/ znajdziesz także kompas na rękę, kompas mapowy, kompas wojskowy czy kompas w formie breloczka w różnych kolorach – dostępne są na stronie https://militarialodz.pl/pl/menu/kompasy-nawigacja-1529.html.

Dobry kompas turystyczny lub wojskowy na militarialodz.pl

Sklep Militarialodz.pl oferuje szeroki wybór kompasów. Bogaty asortyment usatysfakcjonuje fanów prostych i minimalistycznych opcji idealnych do kieszeni oraz poszukiwaczy profesjonalnych kompasów wojskowych z wieloma przydatnymi funkcjami. Kompas na rękę czy brelok z kompasem to idealny wariant, który przyda się podczas kryzysowej sytuacji w terenie. Na stronie sklepu znajduje się ciekawa oferta precyzyjnych i przydatnych kompasów, które są funkcjonalne i ułatwią odnalezienie drogi podczas różnych aktywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj