Ponury styczeń teoretycznie nie kojarzy się z imprezowym szaleństwem. Jednak to przecież właśnie wtedy trwa karnawał. Warto przypomnieć sobie o tej tradycji podczas karnawałowych koncertów muzyki elektronicznej, jakie odbywają się wówczas w całej Polsce. Dowiedz się jeszcze więcej o tym co robić!

Sfinks to jeden z kultowych klubów grających house. Jego korzenie sięgają początku nowego millennium i pierwszych imprez techno w Polsce. Warto wiedzieć, że Sfinks nadal działa pod zmienioną nazwą Sfinks700. Każdy, kto lubi takie rytmy, powinien choć raz wybrać się do Sopotu i go odwiedzić. Dwie dobre okazje zapewniają koncerty muzyki elektronicznej w karnawale 2020, które odbędą się w tym kultowym miejscu.

IOSound Party 18 stycznia

W muzyce techno za złotą epokę uważa się Berlin z lat 90. Do dziś w popkulturze przywoływana jest ówczesna atmosfera, a działające wówczas kluby pozostają źródłem inspiracji. Do najsłynniejszych z nich należały Ostgut i Tresor. André Galluzzi występował w obu. Jego wizytówką są hipnotyczne sety, które mogą trwać nawet do 10 godzin! Warto wspomnieć, że poprzednia impreza z jego udziałem, która odbyła się rok temu w Poznaniu, została później okrzyknięta przez portal muno.pl jednym z eventów roku. Warto więc wybrać się na jego koncert 18 stycznia w Sfinksie. Towarzyszyć mu będzie Funk D’ Void. To kolejna legenda, DJ obecny na scenie od ponad 20 lat, znany z remiksów m.in. Paula Van Dyka czy Underworld. Na co dzień występuje w Barcelonie, ale jeździ też po świecie, by dawać występy, takie jak koncert muzyki elektronicznej w karnawale w Sopocie.

Urodziny Breaky Vibes i koncert muzyki elektronicznej

W karnawale w Sopocie wystąpi belgijskie trio Bregren. Koncert zapowiedziano w ramach urodzin Breaky Vibes, czyli organizatora lokalnych eventów muzycznych. Fanów takich brzmień ucieszy, że na tym koncercie muzyki elektronicznej, który odbędzie się w karnawale, będą mogli usłyszeć po raz pierwszy w Polsce zespół Bregren. Grupa reprezentuje nieco u nas niedoceniany gatunek, jakim jest drum’n’bass.

Poza nimi w klubie na osobnej scenie ma wystąpić tej nocy tajemniczy polski support. Wiadomo na razie, że będzie to artysta prezentujący brzmienia neurofunk, a więc bardzo szybkie, zwariowane i nieprzewidywalne.

Karnawałowy elektro-koncert Richarda Duranda

Urodzaj w Sopocie nie oznacza, że w karnawale koncerty muzyki elektronicznej nie odbywają się w innych miastach. W Poznaniu najważniejszy będzie ten, który 25 stycznia odbędzie się w klubie X-Demon. Wystąpi wówczas Richard Durand, holenderski DJ prezentujący najbardziej klasyczne wcielenie techno. Wystarczy chyba wspomnieć, że karierę zaczął od rekomendacji samego Tiesto. W tym samym roku trafił na szczyt listy 100 najlepszych DJ-ów świata.

Pamiętaj, styczeń to miesiąc karnawału, wybaw się więc przy ulubionych rytmach, idź na koncert lub kup bilet na stand-up. Każda forma rozrywki będzie lepsza od bezczynnego siedzenia przed telewizorem! Z naszym zestawieniem na pewno nie grozi Ci nuda!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj