Styl vintage, może retro, albo coś futurystycznego? Pomysłów na urządzenie mieszkania marzeń każdy z nas ma w głowie przynajmniej kilka. Istnieją przedmioty, które podkreślają lub wręcz nadają charakteru pewnym wnętrzom. Jednym z nich jest obraz.

Myśląc o sztuce w kontekście malarstwa wyobrażamy sobie człowieka, który trzymając w ręku paletę kolorów, drugą za pomocą pędzla nanosi farbę na płótno umieszczone na sztaludze. Artysta obserwuje mewy unoszące się na falach i uwiecznia tą chwilę na płótnie. Zwykle uważamy, że tego typu produkcje są drogie. Owszem, często tak jest, ale nie jest to regułą. Zdobycie obrazu Beksińskiego lub Dalego może być kosztowne, nawet bardzo. Nie oznacza to jednak, że musimy z ich twórczości rezygnować. Współczesne zdobycze technologiczne pozwalają przenieść na płótno praktycznie każdą grafikę. Możemy sprawić sobie obraz ze zdjęcia, które samodzielnie wykonaliśmy, płacąc przy tym nieporównywalnie mniejszą kwotę niż za dzieła wspomnianych malarzy.

Wystrój ma znaczenie

Każde pomieszczenie w mieszkaniu lub domu ma swoje przeznaczenie. Część dzienna różni się od strefy nocnej, a ta jest inna od kuchni czy łazienki. Sztukę można znaleźć praktycznie wszędzie, wystarczy dobry pomysł. Od niego zależeć będzie czy dobrze czujemy się w swoim salonie lub sypialni. Może pewnych elementów jest za dużo, albo po prostu czegoś brakuje. Czasami mały dodatek nadaje wnętrzu wyrazistości lub podkreśla jego funkcje. Tak więc w kuchni na ścianie mogą znaleźć się produkcje, które przedstawiają posiłki lub ich elementy, albo przedstawiają przedmioty gastronomiczne. Można też zrobić coś nieszablonowego i nieoczywistego jak np. powiesić obraz przedstawiający las z przecinającym go strumieniem.

Obrazy energetyczne lub abstrakcyjne pobudzające wyobraźnie sprawdzą się dobrze w strefach dziennych. Również takie przedstawiające ruch lub siłę będą wprawiały domowników w dobry nastrój i pobudzały do działania. Z kolei w sypialni dobrze wyglądają i komponują się z przeznaczeniem tego miejsca produkcje przedstawiające harmonie. Mogą to być żółte tulipany z zielonymi łodygami, drzewa kołyszące się na wietrze lub delikatnie pikantne. Taka kompozycja wpływały na nas relaksująco i odprężająco. Dzięki temu nasze sanktuarium będzie potęgowało doznania odpoczynku i spokoju. Nie trzeba jednak sugerować się takimi rozwiązaniami. Najlepiej spróbować samemu wybrać płótno, w towarzystwie którego będziemy czuli się dobrze i miło spędzimy każdą z chwil. Obrazy do sypialni, które posiadają magiczny klimat, znaleźć można na https://www.galeriadruku.com.pl/foto-blog/obrazy-do-sypialni-jaki-wybrac-wzor/.

Zrób to sam i namaluj obraz na płótnie

Może nie dosłownie, ale każdy z nas posiada zdjęcie, które po wydrukowaniu mogłoby ozdobić pomieszczenie. Jednak zamiast zwykłej ramki i standardowego formatu można sięgnąć po więcej. Obrazy na płótnie mogą stanowić subtelny dodatek, albo wręcz przeciwnie. Mogą być głównym elementem wystroju nadając wnętrzu wygląd i to do niego będziemy dopasowywać inne dodatki. Zawsze możemy wybrać fotografię, która przedstawia rodzinną uroczystość, kadr z sesji dla noworodków czy wspaniałe ujęcie krajobrazu uwiecznione na wakacjach. Wszystko zależy od naszego gustu, pomysłu lub stylu jaki chcemy nadać pomieszczeniu.

Obrazy drukowane na płótnie dają nam wiele możliwości. Dzięki nim możemy stworzyć niepowtarzalne grafiki umieszczając w nim wyselekcjonowanie przez nas zdjęcia. Co więcej, możemy użyć własnych produkcji lub fotografii.  Mamy także opcję, aby cieszyć się z dzieł największych światowych malarzy wybierając reprodukcję. To również dobry pomysł na obdarowanie bliskiej osoby, która nie koniecznie musi być koneserem sztuki. Elastyczność w doborze wielkości produkcji pozwala na dopasowanie rozmiaru do przestrzeni, którą dysponujemy. Dzięki temu możemy mieć Damę z Łasiczką zarówno w oryginalnym rozmiarze jak i w każdym innym.

Nic więc dziwnego, że obrazy na płótnie cieszą się dużym zainteresowaniem i zdobią wiele mieszkań i domów. Dzięki możliwościom technologicznym możemy mieć w domu każdą grafikę, którą zapragniemy, bez konieczności wydawania pokaźnych sum na oryginały. Jeżeli będziemy chcieli zmienić wystrój, to łatwo dopasujemy obraz do nowego wnętrza. Wszystko po to, aby czuć się u siebie w domu wyjątkowo i wspaniale.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj