Wiele osób słyszało o tym, że pomada do włosów nie obciąża ich i świetnie nadaje się do układania fryzury. Jednak czy rodzaj takiego produktu ma znaczenie? Do wyboru jest wodna, a także woskowa. Czym się różnią i dla kogo się sprawdzą, czy można stosować oba produkty bądź używać ich zamiennie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Pasta do włosów na bazie wody – poznaj jej charakterystykę

Wodna pasta do włosów jest polecana dla początkujących. Ma ona łatwą do nakładania konsystencję. Dzięki temu możliwe jest ułożenie fryzury w kilka chwil. Niemniej jednak nie jest tak trwała jak tradycyjna pomada woskowa. Przykładem może być fakt, że piłkarze wykorzystują pomady woskowe, gdyż w przypadku pomady wodnej ich fryzury po pierwszym główkowaniu od razu wymagałyby poprawek. Pasta do włosów na bazie wody szybką zasycha i tworzy swego rodzaju skorupę. Jednak nie obciąża włosów tak jak lakier, nie powoduje też efektu hełmu czy też pojawienia się na włosach łupieżu. Można jej używać od razu po otwarciu, co jest dużą zaletą. Tego rodzaju pomady mają różne zapachy. Dzięki temu Twoja fryzura może nie tylko świetnie wyglądać, ale również bardzo dobrze pachnieć. Dla mężczyzn pasta do włosów wodna jest produktem, który często stosują na co dzień.

Czym różni się pomada woskowa od pasty do włosów na bazie wody?

Pomada woskowa jest produktem znanym przynajmniej od XVIII wieku. Już wtedy mężczyźni używali jej do układania fryzury. Dzięki takiemu produktowi można było uzyskać efekt idealnie zaczesanych włosów, bez odstającego choćby jednego kosmyka, a także z wyraźnym połyskiem. Pomada woskowa jest produktem dla osób, które mają już doświadczenie z układaniem włosów. Przed jej użyciem trzeba ją podgrzać. Wystarczy włączyć suszarkę i podgrzać dno. Następnie wyciągnąć odrobinę z pojemnika rozgrzać w dłoniach i wetrzeć pewnym ruchem we włosy. Nie można tutaj za długo układać włosów, bo taka pomada bardzo szybko zasycha. Ma mocniejszą formułę i jest bardziej trwała, niezależnie od warunków, np. deszczu. Zresztą znacznie trudniej się ją spłukuje. Czasem potrzeba umyć włosy kilka razy. Warto wybierać także szampony, które są polecane przez producentów past do włosów.

Kiedy sprawdzi się pasta do włosów wodna, a kiedy woskowa?

Jak można się domyślić z charakterystyki produktu na co dzień raczej sprawdza się produkt na bazie wody. Z kolei na szczególne okazje, a także do sportowej aktywności, np. wspomnianej gry w piłkę nożną, pasta woskowa. Warto wiedzieć, że sprawdza się ona lepiej także jesienią i zimą, a to ze względu na specyficzne warunki atmosferyczne. Lepiej nadają się także pod czapkę, ponieważ po jej zdjęciu można pozwolić sobie na restylizację, czyli przeczesanie włosów grzebieniem, bez szkody dla nawilżenia włosów. W przypadku pasty wodnej twardsza skorupa utrudnia takie działanie.

Czy można pasty do włosów stosować zamiennie? Jak kształtują się ceny?

Ze względu na to, że pasta wodna lepiej sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim, ale z kolei przy aktywności fizycznej potrzebna będzie woskowa, to oczywiście warto zaopatrzyć się w jedną i drugą. Pomada woskowa będzie także odpowiednia jesienią i zimą, zwłaszcza gdy będziesz zakładać czapkę. Należy jeszcze zwrócić uwagę na włosy trudne do ujarzmienia, czyli kręcone. W ich przypadku lepiej sprawdzają się pasty do włosów wodne. Niemniej jednak przed zastosowaniem pasty należy pamiętać o użyciu prestylera, który ułatwia układanie. Warto wiedzieć, że pasty wodne, ze względu na bardziej skomplikowaną formułę są droższe od pomad woskowych.

Zamienne stosowanie past do włosów jest możliwe, ale na pewno nie w ramach stylizacji jednego dnia. Należy pamiętać, że pasty na bazie wody i na bazie wosku mają zupełnie inną formułę. Jeśli zależy Ci na połyskującym wykończeniu, to na pewno pasta do włosów woskowa będzie dla ciebie odpowiednia. Jednak pasty z błyszczącym wykończeniem znajdziesz również wśród past na bazie wody. Istotne znaczenie ma również chwyt, który może być średni, mocny, czy też bardzo mocny. Dopasujesz go do rodzaju włosa, ale i efektu, jaki chcesz uzyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj