Szwajcarskie czasomierze bez wątpienia należą do najbardziej pożądanych dodatków na świecie. Zegarki o takim charakterze nie tylko uznawane są za najlepsze, ale też kojarzą się z luksusem i prestiżem. Co ciekawe, wcale nie należą do tych akcesoriów, na które mogą pozwolić sobie tylko wybrani. Marzy Ci się szwajcarski zegarek, który stanie się szykowną ozdobą Twojego nadgarstka? Poznaj kilka propozycji, które spełnią to pragnienie, a przy tym nie nadwyrężą Twojego budżetu!

Prawdziwe, szwajcarskie zegarki – jak je rozpoznać?

Choć o szwajcarskich czasomierzach słyszał każdy, to mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak rozpoznać prawdziwy szwajcarski zegarek. Tym prestiżowym tytułem wyróżniają się te czasomierze, które oznaczone są certyfikatem Swiss Made. Zgodnie z prawem mają go tylko te zegarki, które spełniają określone wymogi. Czasomierz można uznać za szwajcarski wtedy, gdy wpisuje się on w poniższe kryteria:

  • jego mechanizm jest szwajcarski,
  • jego mechanizm jest złożony w Szwajcarii,
  • końcowa kontrola producenta wykonywana jest w Szwajcarii.

Prawdziwe zegarki szwajcarskie najłatwiej rozpoznać po oznaczeniach. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się umieszczone na tarczy napisy „Swiss made” lub „Swiss”.

Szwajcarskie zegarki nie muszą kosztować fortuny!

Wielu osobom szwajcarskie zegarki kojarzą się nie tylko z doskonałą jakością, ale też z oszałamiającymi cenami. Nie da się ukryć, że niektóre z tych prestiżowych czasomierzy potrafią kosztować fortunę, warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie. Na rynku znajdziesz szeroki wybór modeli, które możesz mieć za mniej niż 1000 złotych.

Co, jeśli nie chcesz wydawać jednorazowo kilkuset złotych? Coraz więcej sklepów internetowych, w tym np. sklep Zegarki Zielona Góra, oferuje Ci możliwość zakupu szwajcarskiego zegarka na raty. W takim przypadku luksusowy dodatek może kosztować Cię mniej niż 100 złotych miesięcznie.

Szwajcarskie zegarki na każdą kieszeń – jakie marki masz do wyboru?

Naprawdę wielu renomowanych producentów ma w swoich kolekcjach zegarki, które doskonale łączą szwajcarskie pochodzenie, najwyższą jakość i przyjazną cenę. Co więcej, czasomierze te wyróżniają się bardzo zróżnicowaną stylistyką, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich propozycję dla siebie. Oto kilka marek i modeli, które mogą spełnić Twoje marzenie o szwajcarskim zegarku:

  • zegarki Doxa, np. damski „D-Trendy Lady” lub męski „Challenge Gent”,
  • zegarki Tissot, np. damski „Cera Lady” lub męski „Classic Dream Black Dial”,
  • zegarki Certina, np. damski „DS Caimano Lady” lub męski „DS Caimano Gent”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj