Wiosna to czas na zmiany, także te na Twojej twarzy. Jeśli do tej pory legitymowałeś się gładką skórą pozbawioną zarostu, to może czas to zmienić? Musisz wiedzieć, że brody są bardzo modne i uzyskanie efektownego wyglądu nie powinno być trudne, zwłaszcza, że masz do wyboru kilka możliwości jeśli chodzi o modną brodę. Podpowiemy, co będzie odpowiednie, a także jak dbać o brodę i wąsy. Zmień swój look i ciesz się nowym obliczem!

Najmodniejsze w tym sezonie wąsy i broda – na jaki zarost warto postawić?

Należy zacząć od zarostu, który właściwie jest ponadczasowy, a mowa o trzydniowym zaroście. Taki zarost będzie można trymować nadając mu krótką, elegancką formę. Oczywiście to, co dla niektórych jest trzydniowym zarostem, dla innych będzie tygodniowym, bo brody panów rosną w różnym tempie i mają też różną gęstość, stąd rozbieżności przy zapuszczaniu. Kolejną propozycją jest pełny, dłuższy zarost i tutaj z jego zapuszczeniem będzie się trzeba natrudzić. Nie będzie on dobrym wyborem dla mężczyzn o pociągłej twarzy, ale już dla tych z okrągłą sprawdzi się lepiej niż pełna, ale krótka broda.

Ostatni typ brody jest odpowiedni dla większości kształtów twarzy, także tej diamentowej. Mowa o zaroście typu kotwica. Wąsy w tym przypadku są cienkie i opadają. Na brodzie mamy dokładne lustrzane odbicie wąsów, bo broda układa się w łuk na linii żuchwy, a dokładni na podbródku, tworzy niewielkie łuki z dwóch stron, a pośrodku widoczny jest pas pod ustami. W ten sposób stworzony jest kształt kotwicy.

Przycinanie to podstawa, czyli co wybrać do regulacji długości brody

Skoro już wiemy, jaka broda jest najwygodniejsza i najmodniejsza, to czas zadbać o jej wygląd. Otóż niezbędne będzie regularne trymowanie brody. W przypadku krótkie i pełnej można pokusić się o użycie kilku nasadek i stworzenie efektu cieniowania zarostu. Trymer powinien być odpowiednio ostry i wysokiej jakości, pracujący na odpowiednich obrotach, a jednocześnie odznaczający się mniejszym poziomem hałasu. To niewątpliwie jest ważne, gdy zbierasz się rano w łazience, podczas gdy Twoja żona czy partnerka jeszcze śpi.

Pielęgnacja zapewni schludny wygląd – postaw na odpowiednie kosmetyki do brody

Oczywiście ważnym elementem jest także sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki do brody. Absolutnie niezbędnym elementem jest olejek do brody, który odżywia włoski i wnika w głąb skóry. Dzięki niemu w połączeniu z kartaczem, czyli szczotką do brody można pozbyć się martwego naskórka i zapobiec pojawieniu się bądź wpłynąć na zniwelowanie wrastającego zarostu. Przyda się oczywiście również używanie męskiego peelingu do twarzy raz w tygodniu. Można wybrać także zmiękczający balsam do brody, dzięki któremu jej ułożenie będzie prostsze, gdy kręci się, puszy i jest dość gruba.

Golenie brody w niechcianych miejscach – elektryczna lub klasyczna maszynka do golenia zarostu

Oczywiści nakładanie olejków czy balsamów to nie wszystko, bo trzeba również regularnie usuwać niechciany zarost. Z tego powodu niezbędną inwestycją będzie maszynka do golenia zarostu. Można zdecydować się na elektryczną albo klasyczną. Elektryczna maszynka powinna być dostosowana do golenia nie tylko na sucho, ale i na mokro, zatem należy sięgnąć po produkt z górnej półki. Jednak trudne będzie w tym przypadku usunięcie zarostu do gładkiej skóry. To za to zapewni maszynka do golenia na żyletki.

Oczywiście ostrze trzeba wymieniać regularnie, bo w przypadku tępego szybko można dorobić się wrastającego zarostu, który jest bolesny i często wymaga ingerencji specjalisty w gabinecie dermatologii i medycyny estetycznej. Do golenia trzeba koniecznie wybrać dobre produkty zmiękczające skórę. Zatem sprawdzą się kremy i mydła do golenia, które dobrze się pienią i tworzą gęstą, zwartą pianę. Przed ich nałożeniem trzeba pamiętać o odpowiednim zmiękczeniu zarostu i otwarciu porów przy użyciu gorącego ręcznika. Po goleniu trzeba z kolei sięgnąć po dobry balsam łagodzący. Wszystkie zabiegi sprawią, że modny zarost będzie prezentował się nienagannie.

Zmiana wyglądu na wiosnę i stanie się brodaczem to dobry pomysł. Jednak odpowiednia pielęgnacja to podstawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj