Wesele to zwykle huczna impreza na przynajmniej kilkadziesiąt osób. Tu nie wystarczy zwykły sprzęt grający, potrzebne będzie profesjonalne nagłośnienie. Czym się kierować przy wyborze sprzętu na taką uroczystość?

Idealne brzmienie

W nagłośnieniu na weselną imprezę nie chodzi tylko o to, żeby było bardzo głośno. To przede wszystkim kwestia dopasowania jakości dźwięku do wielkości sali i charakteru przyjęcia, prócz tego liczy się równomierne rozłożenie dźwięku, dzięki czemu muzyka będzie idealnie słyszalna zarówno przez osoby bawiące się na parkiecie, jak i gości siedzących przy najdalej ustawionych stolikach.

Profesjonalne firmy dostarczające nagłośnienie, jak BVS Show Lighting, zapewniają na weselu sprzęt najwyższej jakości, dbają także o jego właściwe rozstawienie i późniejszą obsługę – dzięki temu dźwięk jest przez całą imprezę idealnie czysty i o odpowiednim natężeniu. Można dodatkowo usługę nagłośnienia połączyć z profesjonalnym oświetleniem, co stworzy unikalny nastrój i podkreśli najważniejsze momenty weselnej uroczystości.

Jaka to sala?

Dobór nagłośnienia zawsze jest uzależniony od architektury sali weselnej. Nie wszystkie lokale mają dobrą akustykę, i tu właśnie jest rola specjalisty od nagłośnienia – trzeba tak dobrać parametry głośników, aby wydobyć z kiepskiej sali optymalne brzmienie. Najtrudniej jest wtedy, gdy sala nie jest przystosowana do organizacji tego typu imprez, dlatego trzeba o nagłośnieniu pomyśleć odpowiednio wcześniej, by na spokojnie przygotować sprzęt i zrobić próby.

Ważne jest także to, czy na weselu grać będzie zespół na żywo, czy za muzykę odpowiada DJ. Niektórzy artyści sami dbają o nagłośnienie, ale w wielu przypadkach to organizator wesela musi zatroszczyć się o profesjonalną oprawę dźwiękową. W sytuacji, gdy to muzycy przywożą własny sprzęt, warto się upewnić, że dysponują oni nagłośnieniem odpowiadającym warunkom sali weselnej.

Kolejna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę, to liczba gości na weselnym przyjęciu. Jeśli impreza jest bardziej kameralna i muzyka ma tylko stanowić subtelne tło dla spokojnej zabawy, nie jest potrzebna duża ilość sprzętu, choć wciąż przyda się wsparcie specjalistów. Na dużym przyjęciu domowy sprzęt, nawet ten dobrej jakości, raczej nie wystarczy, i konieczne będzie skorzystanie z usług firmy zajmującej się nagłośnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj