Podczas planowania wesela warto sobie już na samym początku zadać pytanie: jakiego wesela chcemy? Czy marzymy o hucznym weselu, czy może o kameralnym przyjęciu? Skoro wybieramy pierwszą opcję, to czy mamy na to budżet? A czy zaś druga opcja nie zostawi pewnego niedosytu? W końcu wesele jest raz w życiu! W tym artykule postaramy się przedstawić wady i zalety każdej z opcji. Nasza Agencja Wedding Angels organizuje wesela zarówno te małe, raptem dla 15 osób jak i te duże na przeszło 200 osób.

Tradycja górą

Wielkie wesele to pojęcie względne. Inne podejście mają do tego mieszkańcy miasta, a inne mieszkańcy wsi. Dla jednych wesele na 100 osób to już huczna impreza, a niektórzy listę gości zamykają dopiero w granicach 250 osób. Niektóre regiony Polski słyną z wesel na kilkaset gości i to nie za sprawą przypadkowych znajomych, a z racji posiadania ogromnych, wielodzietnych rodzin i ich mocnej zażyłości. Głównym problemem podczas organizacji tak ogromnego wesela są oczywiście koszty. Cena samego menu rośnie w zastraszającym tempie z każdą kolejną osobą, nie mówiąc już o cenach ewentualnego noclegu dla zaproszonych z daleka. Nie każda sala jest też przystosowana na przyjęcie tak wielu ludzi, a należy też pamiętać by zapewnić gościom odpowiedni komfort czyli przestrzeń! W końcu zależy nam na wygodzie i swobodzie zaproszonych. Wielkie wesele wiąże się również z większym stresem związanym z organizacją tego wyjątkowego dnia. Huczne przyjęcie ma też wiele zalet. Jest to niepowtarzalna okazja żeby zobaczyć i umocnić kontakty z dalszą rodziną i wspaniale spędzić z nimi czas podczas tak ważnego dnia. Wszyscy będą tam dla Was i z Wami się będą cieszyć szczęściem, które Was spotkało. Jest to też prawdopodobnie jedyna okazja na zorganizowanie tak olbrzymiego przyjęcia, które we wspomnieniach zostanie z Wami do końca życia.

Kameralnie

Niektórzy zaś mówią: małe jest piękne. Jak to się sprawdza w przypadku małych wesel? Przede wszystkim mniejsze wesele, mniejsze koszty, mniejszy stres. Przy takiej opcji towarzyszy Wam również większa swoboda wyboru lokalu. Małe wesele umożliwi Wam spędzenie tych wyjątkowych chwil tylko w gronie najbliższych. Cała uroczystość przybierze formę kameralną, bardziej intymną. Będziecie mogli więcej czasu poświęcić na każdego gościa z osobna. W przypadku małego wesela należy się również liczyć z tym, że przeważnie nie są to imprezy do białego rana, a kilkugodzinne bankiety po ceremonii zaślubin. Należy się też liczyć z tym, że niektórzy z nielicznie zaproszonych, z różnych powodów mogą odwołać swoją obecność.

Co z kosztami?

Należy tez pamiętać że koszty poszczególnych usługodawców takich jak fotograf czy DJ raczej nie zmienią się ze względu na liczbę gości.

Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i przeciwników. Dlatego proponujemy sobie zadać kluczowe pytania: o jakim weselu marzyliście oraz czy swojego wyboru nie będziecie żałować za parę lat. Znajdźcie swoje priorytety, podzielcie się swoimi wizjami i wspólnie podejmijcie decyzję związana z najważniejszym wydarzeniem w Waszym życiu.

Sezon 2020 jest sezonem szczególnym i wiele z naszych Par przenosi wesela na rok następny. Cześć z nich zawrze związek małżeński w gronie najbliższej rodziny w tym roku, a planowane przyjęcie weselne odbędzie się za rok. Także będą mieli okazję by sprawdzić formuły zarówno małego jak i dużego wesela.

Jeśli zastanawisz się jakie wesele byłoby dla Was optymalne napisz info@weddingangels.pl i umów się na bezpłatne ślubne konsultacje z Wedding Angels.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj