Co zrobić z używanymi rzeczami, jeśli wciąż mają one jakąś wartość? Najlepiej sprzedać, ale nie zawsze jest to tak proste, bo przecież trzeba przygotować ofertę, gdzieś ją zamieścić i potem prowadzić negocjacje z klientami. Może więc lepszym rozwiązaniem będzie oddanie cennych przedmiotów do lombardu?

Co można sprzedać w lombardzie?

Wszystko to może przesada, ale w lombardach rzeczywiście da się spieniężyć również te nietypowe przedmioty. Oczywiście muszą mieć one jakąś wartość. Najbardziej chodliwe są towary prawie nowe, dobrej jakości, chętnie kupowane, jak smartfony, laptopy, nowoczesne narzędzia czy gry komputerowe, oraz przedmioty kolekcjonerskie, na przykład zabytkowe monety albo wysokiej klasy instrumenty muzyczne.

Szczególną kategorią przedmiotów, jakie przyjmują lombardy, jest biżuteria. Im bardziej oryginalna, tym lepiej, a stare, unikalne ozdoby cieszą się sporym wzięciem. Lombardy chętnie przyjmują także antyki oraz dzieła sztuki.

Ile można zarobić?

Wycena przedmiotów oddawanych do lombardu jest zawsze indywidualna. Na cenę składa się wartość danej rzeczy oraz szacowany czas jej sprzedaży – niektóre towary znajdują nabywców jeszcze tego samego dnia, podczas gdy na inne popyt jest wyraźnie mniejszy, więc lombard chce sobie jakoś zrekompensować to ryzyko.

Może więc lepiej jest sprzedać te towary na własną rękę? Nie zawsze to korzystna opcja, szczególnie gdy komuś zależy na szybkiej transakcji. Samodzielna sprzedaż może oznaczać długie czekanie na klienta, podczas gdy w lombardzie gotówkę otrzymuje się od razu, wystarczy podpisać umowę. Co więcej, za jednym zamachem można w ten sposób pozbyć się kilku wartościowych rzeczy, niezależnie od tego czym one są – sprzedaż na przykład biżuterii, komputera i gitary wymagałaby przygotowania trzech różnych ofert, a w lombardzie są one przedmiotem jednej transakcji.

Lombard w internecie

Który lombard będzie najlepszy? Dzisiaj można to sprawdzić w bardzo prosty sposób, zaglądając na stronę internetową wybranej placówki. Coraz więcej lombardów, jak www.lombardexpres.pl, prowadzi dodatkowo sprzedaż online, co jest bardzo wygodne dla kupujących, ponieważ szybko można zapoznać się z ofertą i na bieżąco śledzić dostawy nowych przedmiotów, i to bez wychodzenia z domu.

Transakcje online są bezpieczne i tak samo jak zakupy w stacjonarnych lombardach kończą się umową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj