Kiedy sięgniesz pamięcią w czasy szkoły podstawowej, na pewno jednym ze wspomnień, jakie przyjdzie Ci do głowy są pokazy magii lub pokazy iluzji, jakie miały miejsce w sali gimnastycznej podstawówki, gdzie zaproszony tajemniczy pan, w owianym baśniowym mrokiem wdzianku przekraczał próg szkoły, niosąc ze sobą nikomu nieznane atrybuty i rekwizyty. Z pewnością pamiętasz tłumy dzieci, czekających z niesłabnącymi emocjami na rozpoczęcie zaplanowanego pokazu, bo może nagle z wielkiego, czarnego kapelusza wyskoczy biały, puszysty króliczek? A może ze swojego rękawa wyciągniemy zaginioną na scenie kartę z talii, lub coś zniknie by za chwilkę pojawić się w innym miejscu? Zapoznaj się rodzajem pokazów magii i iluzji i wybierz coś interesującego na swój wyjątkowy event!

Na jaką okazję?

Pokazy magii i iluzji nadal cieszą się sporą popularnością, a oferta performerów jest coraz rozmaitsza i bogatsza. Niezależnie od okazji do jakiej się przymierzasz, taki ciekawy pokaz iluzji uczyni niezapomnianym ważny jubileusz, rocznicę czy urodziny. Możesz też sprawić niespodziankę bliskiej osobie, dzięki której zapamięta tą emocjonującą chwilę na długo (jeśli nie na zawsze). A może brakuje Ci pomysłu na atrakcje podczas przyjęcia weselnego? Chcesz żeby goście, oprócz znakomitego cateringu i odpowiednio dobranej muzyki, zapamiętali coś jeszcze? Zdecyduj się na zorganizowanie takiego pokazu podczas imprezy weselnej, w końcu ten ważny dzień w Twoim życiu, też ociera się o magię …miłości.

Aby uniknąć nudy na imprezie firmowej, bankiecie czy konferencji, również można pokusić się o zaproszenie takiej osoby, jak magik czy iluzjonista, aby dać się zabrać w intrygujący świat sztuki iluzji. Oferta, jaką zaproponuje iluzjonista na pewno spodoba się w środowisku gości i dla wielu będzie to świetna zabawa połączona z dreszczykiem emocji i zaskoczenia. Pokazy iluzji i pokazy magii, które opracowuje iluzjonista sprawdzą się także w przypadku dzieci, którzy z zaciekawieniem obejrzą taki pokaz iluzji, na długi czas pozostanie on w ich myślach, niewykluczone, że będą chciały powtórzyć taką rewię jako już dorośli widzowie.

iluzjonista

Iluzjonista Mariusz Czajka.

Rodzaje iluzjonistów

Iluzjonista charakteryzuje się zazwyczaj udziałem w występach scenicznych i estradowych. Jego zadaniem jest zrobienie niesamowitego show, opartego na różnorodnych konstrukcjach artystycznych, użycie skomplikowanych atrybutów i wprowadzenie zaprzeczenia logiki. Wywołuje to poruszenie wśród widzów i skłania do myślenia, kiedy nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczynają znikać przedmioty, albo gdy iluzjonista na scenie wbrew prawom grawitacji unosi się w powietrzu.

Mentalista z kolei opiera działanie swojej sztuki na podstawie zebranej i poznanej wiedzy na temat psychologii i zachowania człowieka. Swoje sztuczki opiera na precyzyjnej grze aktorskiej, wywołując w nas uczucie tajemniczości, kojarzy nam się z telepatią i jasnowidztwem, kiedy taki iluzjonista czy magik potrafi odgadnąć pewne informacje o nas.

Prestidigitator jest osobą o niezwykle wyostrzonej zwinności i sprycie. Podczas pokazu swojej sztuki taki iluzjonista potrafi bardzo szybko i zręcznie działać z zaskoczenia, wprowadzając konstelację wśród publiczności, np mogą to być wszelkiego rodzaju karciane sztuczki. Odpowiednia wiedza, technika i niemożliwe staje się możliwe!

królik w kapeluszu

Jakie mamy pokazy iluzji?

Już wiemy czym i w jaki sposób zajmuje się magik i iluzjonista. Ze względu jednak na miejsce, gdzie mogą odbywać się pokazy iluzji, wyróżniamy kilka w zależności od rodzaju i specyfiki.

  1. Iluzje sceniczne (estradowe) jak sama nazwa wskazuje, miejsce ich rozgrywania znajduje się na scenie, w doskonałej widoczności dla widzów. Dzięki temu żaden z elementów sztuki iluzji nie zostanie pominięty przez publiczność. O tematyce i całości pokazu decyduje iluzjonista – jego talent, triki i wizja. Jest to najpopularniejszy rodzaj jeśli chodzi o pokazy iluzji, a dedykowany może być zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  2. Iluzja stolikowa w odróżnieniu do scenicznej, pozwala z bliska zobaczyć, odczuć i dotknąć tego, co wydaje się niemożliwe. Wśród ofert iluzjonistów taka stolikowa magia jest bardzo istotnym punktem, gdyż dzięki nim możemy na własnej skórze doświadczyć odrobiny iluzji, którą funduje sam magik, a do niesamowitych pokazów może użyć także naszych własnych przedmiotów. Spotkanie oko w oko z taką personą, jak iluzjonista, daje szanse na poznanie z bliska tajników i magicznych sekretów.
  3. Iluzje dla dzieci gwarantują mnóstwo ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni sztukami, jakie prezentuje iluzjonista. Pokaz magi i iluzji pozwoli dziecku rozwijać wyobraźnię, podążając za mnóstwem ciekawych i barwnych rekwizytów występujących w układzie prezentowanym przez iluzjonistów. Pokaz magii i iluzji ma pozytywny wpływ na imaginację dzieci, otwierając im drzwi do świata tajemnic, a tym samym pomagając rozwinąć zmysły wyobraźni puszczając wodze fantazji.

Czy warto zdecydować się na pokaz magii czy iluzji?

Jeśli myślisz o zorganizowaniu przyjęcia i chciałbyś je ubogacić pokazem zawierającym magiczne i iluzjonistyczne występy magików znanych w kraju i na świecie, oferta iluzjonistów z pewnością Cię zadowoli. Będzie to na pewno warte uwagi przeżycie, które przejdzie do historii jako niezapomniany czas, gdzie na chwilę mogłeś się przenieść do innej rzeczywistości, tam zdają się nie istnieć prawa fizyki. Taki sposób rozrywki jest dobrym oderwaniem się od szarej codzienności dla dorosłych i dzieci. Biorąc udział w pokazie, który prowadzi iluzjonista, bądź gotowy na niesamowite emocje i dreszczyk tajemnicy.

Pokazy iluzji niemal od zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak również dorosłych. Prezentowane na imprezach okolicznościowych sztuczki, bawią zaproszonych gości i są doskonałą formą rozrywki. Rodzajów iluzji jest kilka, każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj