Wesele w domu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. W domowych warunkach można zorganizować zarówno kameralne przyjęcie, jak i wesele na 150 gości. Przy dobrej organizacji i dostępnej przestrzeni wszystko jest możliwe. O czym nie można zapomnieć podczas ślubnych przygotowań?

Odpowiednia liczba miejsc dla gości

Tradycyjnie polskie wesele organizowane w domowych warunkach powinno odbyć się w miejscu zamieszkania Panny Młodej, jednak coraz więcej współczesnych Par odchodzi od tych konwenansów. Po wybraniu właściwego miejsca imprezy pierwszym aspektem, o którym należy pamiętać, jest organizacja przestrzeni w taki sposób, by pomieścić wszystkich gości.

Przy dużej liczbie weselników warto ustawić stoły w literę “U”, dzięki czemu wszyscy goście będą widzieć Parę Młodą oraz siebie nawzajem. To również optymalny układ, dzięki któremu można wykorzystać dostępną przestrzeń i wygospodarować wolne miejsce na parkiet. Warto przygotować zapasowe krzesła. Dla dzieci można dostawić osobny stolik i krzesełka. Organizując wesele w dużym ogrodzie, można pozwolić sobie nawet na okrągłe stoły.

Miejsce do tańca, nagłośnienie i muzyka

Nawet na weselu w domu goście mogą biesiadować z Młodą Parą i poprzez tańce świętować ten wyjątkowy dzień. Należy zatem zadbać o wolną przestrzeń do tańczenia – tak, by goście czuli się komfortowo i bezpiecznie. Z wybranego miejsca w ogrodzie lub jednego pomieszczenia w domu powinno się usunąć zbędne meble i dekoracje, które umożliwią swobodne pląsy na parkiecie.

Nawet przy kameralnym weselu w domu ważna będzie muzyka i odpowiednie nagłośnienie. Dobrym pomysłem jest wynajęcie DJa weselnego lub zespołu, który przywiezie swój profesjonalny sprzęt i zadba o odpowiedni klimat zabawy.

Weselne menu i zastawa stołowa

Organizacja wesela powinna być dopracowana w każdym aspekcie. Przygotowania muszą obejmować zatem ustalenie menu i przewidzenie jego realizacji. Można zdecydować się na catering lub samodzielne przygotowywanie potraw. Warto poprosić lub zatrudnić kilka osób do pomocy w gotowaniu, pieczeniu, a także uszykowaniu zastawy stołowej czy podawaniu potraw do stołu. Co do naczyń, powinno się mieć zapas talerzy, sztućców, szkła, porcelany i innych akcesoriów, które znajdą się na stole.

Dekoracje weselne w domu

Przy organizacji eventów nie może zabraknąć również tematycznych ozdób. Wśród najpopularniejszych dekoracji weselnych można znaleźć kwiaty i balony. Ogromnym plusem organizacji wesela w domu jest to, że we własnym lokum można zdecydować się dokładnie na takie ozdoby, o jakich się marzy.

Obsługa fotograficzna

Niezależnie od tego, czy wesele jest na 200, czy 20 gości, zdjęcia zawsze są piękną pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Można zastanowić się nad wynajęciem fotografa lub fotobudki bądź nad zapewnieniem gościom dostępu do popularnych aparatów natychmiastowych lub jednorazowych.

Organizacja wesela w domu to przede wszystkim niższe koszty, znajomość otoczenia, wspaniała domowa atmosfera i brak ograniczeń, jeśli chodzi o napięte terminarze wynajmu sali weselnej. Przy odpowiednim zaplanowaniu i skorzystaniu z powyższych wskazówek, impreza weselna na pewno będzie udana i dopracowana w każdym calu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj