Ten artykuł jest zestawieniem najnowszych premier w polskim hip-hopie. Najnowsze wydania na koniec roku 2019 to zestawienie kilku płyt polskich artystów zajmujących się szeroko pojętą muzyki rap. Rok 2019 r. okazał się kolejnym świetnym rokiem dla Hip Hopu w naszym kraju. A biorąc pod uwagę najnowsze i nadchodzące premiery, zakończy się on spektakularnie.

Polska Gotówkowa [Deluxe] – Kaz Bałagane – premiera 6 grudnia

Kaz Bałagane karierę muzyczną rozpoczynał jako producent. W 2009 roku wyprodukował utwór „Kolor” z gościnnym udziałem OSTR. W 2014 roku ukazał się pierwszy, nagrany we współpracy z Belmondo mixtape „Sos, ciuchy i borciuchy”. Kaz dopiero wydając „Lot022” zyskał szersze grono odbiorców. Przełomowy dla rapera był rok 2016, wtedy to miał miejsce debiut – wydał album „Źródło LP” za pośrednictwem wytwórni Step Records.

Nowa płyta Polska Gotówkowa, której premiera szykuje się na 6 grudnia 2019 roku to album, który ukaże się rok po ostatnim wydawnictwie Bałagane. Razem z producentem APmg stworzyli kolejny album wieńczący rok 2019. Sama stylistyka to nowoczesne brzmienia, zmiksowane z amerykańskimi samplami soulu. Tematyka utworów to strefa w której raper czuje się najlepiej, szybkie życie, narkotyki, złe żniwa zebrane po fatalnych życiowych wyborach okraszone cyniznem. Album zawiera też przemyślenia rapera na temat formy polskiego hip hopu.

Owoc Żywota [Deluxe] – Nizoł premiera 29 listopada 2019

Nizioł – Tomasz Niziński znany ze współpracy z zespołami Syndykat i Szajka oraz kolektywu Ciemna Strefa. Muzyk współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Dudek P56, Egon, Kali, Lukasyno, NON Koneksja oraz Popek. Raper kojarzony jest przede wszystkim z featuringów. Jego najnowsza płyta będzie miała premierę 29 listopada 2019 roku – Owoc Żywota. Wersję Deluxe albumu można dostać tylko na stronie Preorder.pl. Wersja deluxe zawiera zestaw z autografem Nizioła, a także posiada 4 dodatkowe wlepy.

Od ostatniej płyty rapera minęły dwa lata. Artysta z 3 złotymi płytami na koncie wraca z albumem składającym się z aż 16 tracków. Utwory są różnorodne pod względem muzycznym. Płyta to wspomnienia z ostatnich dwóch lat życia rapera. Nizioł łączy uliczny, nierzadko gorzki storytelling, z pozytywnymi obserwacjami szczęśliwej głowy rodziny. Cały album został napisany i nagrany pod czujnym okiem Szweda w Hemp Studio w Warszawie.

Przerwa w wyniku tragicznych zdarzeń

Pod koniec lutego 2018 roku doszło w Leicester do wybuchu w budynku, w którym mieścił się polski sklep – na skutek tego wydarzenia śmierć poniosło 6 osób, a o tragedii mówiły media całego świata. Tuż obok znajdował się lokal, w którym mieścił się mój sklep, a co ważniejsze – studio nagraniowe, które pomógł mi zbudować mój przyjaciel Szwed SWD (Hemp Gru). W wyniku zawalenia całej kamienicy i gaszenia powstałego pożaru pomieszczenie zostało zalane. Do studia mogłem wrócić dopiero po 2 miesiącach: okazało się, iż straciłem większość rzeczy, które szykowałem na nowy album – bity, teksty, całe numery. Było to dla mnie bardzo trudne doświadczenie, czułem jakby ktoś mi podciął skrzydła, dlatego potrzebowałem odpoczynku i spokoju. Po prawie dwóch latach zatęskniłem za muzyką, wrócił głód pisania tekstów – efektem tego jest właśnie „Owoc Żywota”” – w ten sposób raper opisuje przerwę wydawniczą.

Schafter – Audiotele – premiera 27 listopada 2019

Schafter – Wojciech Laskowski (ur. 2003), to polski raper znany jako członek kolektywu LTE Boys Global i artysta solowy. Raper pochodzi z okolic Raciborza. Początki jego kariery to przede wszystkim działalność producencka, pierwszy utwór z wokalem pojawił się w lipcu 2017 roku. Jego produkcje śledzić można było przede wszystkim w serwisie YouTube (Kstyk). 31 października został wydany jego debiutancki minialbum hors d’oeuvre. Dystrybucją nagrania w formie fizycznej zajęła się wytwórnia Asfalt Records.

Najnowszy album Schaftera ukaże się 27 listopada bieżącego roku. Album audiotele to 17 tracków, z gościnnym udziałem Taco Hemingwaya, Żabsona i kilku innych artystów.

„Audiotele mój prywatny weksel, audiotele lepiej rzuć na nośnik, rzuć na uszy, rzuć na głośnik” – to jedne z pierwszych wersów, jakie usłyszą słuchacze debiutanckiego albumu Schaftera, zatytułowanego właśnie „audiotele”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj