Impreza andrzejkowa, inaczej Andrzejki, wypada 29 listopada i trwa do 30 listopada, czyli całą noc. Jest to wspaniała okazja do zabawy ze znajomymi oraz tańców.

Czym wyróżniają się Andrzejki?

Andrzejki są tak intrygującym wydarzeniem, ponieważ charakteryzują się magicznymi obrzędami, takimi jak wróżenie m.in. z kart Tarota, z fusów czy z kryształowej kuli.

Skąd pochodzi zwyczaj wróżenia w noc andrzejkową?

Zwyczaj ten pochodzi z czasów, kiedy w tę noc, niezamężne panny wróżyły sobie nawzajem, jakie imię będzie nosił ich przyszły mąż, kiedy będą mogły go poznać oraz w jaki dzień wezmą ślub.

Andrzejkowe wróżby

Jedna z wróżb andrzejkowych polega na obieraniu skórki od jabłka tak, aby nie przerywać obierania, tylko za jednym zamachem pozbawić skórki całe jabłko. W następnym kroku należy rzucić za siebie skórkę od jabłka, po czym będzie możliwe odczytanie pierwszej litery imienia naszego przyszłego męża.

Bardzo popularne jest również przelewanie ciekłego gorącego wosku do miski z wodą przez dziurkę od starego klucza. Powstały w ten sposób woskowy kształt (np. suknia) może oznaczać np. szybkie zamążpójście.

Podobnie, czyli odczytując kształty, wróżymy z fusów herbaty, która pozostanie na dnie filiżanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj