Na twarzach zarówno kobiet, jak i mężczyzn często pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia. Przeważnie nie da się ich usunąć domowy sposobami, więc chcąc się ich pozbyć skutecznie, trzeba skorzystać z zabiegu, jakim jest laserowe usuwanie przebarwień na twarzy.

Chcąc jednak odpowiedzieć na pytanie o to, na czym polega laserowe usuwanie przebarwień, oraz czy jest skuteczne, trzeba najpierw zastanowić się, skąd przebarwienia na skórze w ogóle się biorą. Ich powstawanie może mieć różne przyczyny. Samo pojawienie się przebarwienia na skórze spowodowane jest nagromadzeniem się dużej ilości melaniny, która właśnie powoduje to, że skóra w jednym miejscu znacząco odbiega kolorem od pozostałych części ciała. Same przebarwienia mogą występować na całym ciele. Przyczyną ich powstawania może być intensywna ekspozycja na słońce, co powoduje powstawanie kontrastowych przebarwień. Jednak przyczyn jest o wiele więcej. Może to być zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, zmiany hormonalne lub nawet skaleczenia. Jedyną skuteczną metodą na pozbycie się tego typu problemów, jest laserowe usuwanie przebarwień na twarzy. Dzieje się tak za sprawą tego, że problem nie tkwi w wierzchnich warstwach skóry, a w jej głębokich warstwach.

Jak działa laserowe usuwanie przebarwień na twarzy?

Proces usuwania przebarwień jest prosty w swym schemacie, jednak dość trudny do wykonania w praktyce. Nie wystarczy zadziałać na wierzchnie warstwy skóry, takie jak naskórek. Melanina gromadzi się dużo głębiej, więc aby rozbić ją na małe cząstki, które później zostaną naturalnie wchłonięte przez organizm, laser musi sięgnąć pod naskórek. Ten fakt sprawia, że żadne domowe zabiegi nie są w stanie trwale i skutecznie usunąć przebarwień skóry. Laser nie dość, że musi być odpowiednio dobrany i nie ma możliwości, aby skorzystać z takiego sprzętu w domowych warunkach, to jeszcze musi zostać umiejętnie użyty. Przed samym zabiegiem należy zadbać o to, by na skórze nie było żadnych podrażnień, które utrudniłyby pracę lasera. Po samym zabiegu zaś trzeba przez kilka dni uważać na skórę, a zwłaszcza na eksponowanie jej na słońce. Warto wtedy stosować kremy z dużym filtrem. Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy w Warszawie jest dość łatwo dostępne, ale mimo tego występują pewne przeciwwskazania.

Przeciwwskazania dotyczące laserowego usuwania przebarwień na twarzy

Najważniejsze przeciwwskazania to:

  • Spożywanie ziół światło uczulających
  • Spożywanie sterydów
  • Nowotwory skóry
  • Ciąża
  • Osłabiony układ immunologiczny

Jako, że laserowe usuwanie przebarwień jest relatywnie łatwo dostępne w stosunkowo niskich cenach, może sobie na nie pozwolić większość kobiet. Ceny usunięcia przebarwień na niewielkich częściach ciała, takich jak dłonie czy ręce, zaczynają się już od 200 zł. Większe obszary ciała lub twarz, to koszt około 400-500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj