W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas zakłada własne firmy. Częściej wolimy pracować na własny rachunek, będąc samemu sobie szefem. Jakkolwiek wiąże się z tym niepowtarzalna wolność w podejmowaniu decyzji, tak jest to dużo bardziej skomplikowany proces, niż praca na etacie. Zacząć musimy przede wszystkim od pomysłu. Jeśli od dawna marzysz o własnej marce odzieżowej, nie szukaj dalej – z poniższego tekstu dowiesz się, gdzie musisz zacząć!

Co łączy Steve’a Jobsa, Elona Muska czy Karla Lagerfelda? Każdy z nich zaczynał swoją przygodę od prostego pomysłu i chęci wdrożenia go w życie. Już na początku naszej przygody z własną marką warto zadać sobie te podstawowe pytania: jakie ubrania chcę produkować? Czemu mi na tym zależy? Mając jasno sprecyzowane cele, łatwiej będzie nam osiągnąć upragniony cel. Jest to też właściwy moment, by zastanowić się nad osobowością naszej marki – chcemy być bardziej glamour czy street-wear? Warto też na tym etapie przynajmniej wstępnie zastanowić się, gdzie będziemy szyć nasze ubrania. Szwalnie w Polsce nie muszą okazać się droższe, a już na pewno nie będą w niczym odstawać od tych w innych krajach.

Profil klienta – dla kogo projektujemy?

Punkt idący w parze z tym, jaki wizerunek swojej marki chcemy kreować. Jeśli marzy nam się linia własnych sukienek w stylu retro, zastanówmy się, kim będzie największa grupa naszych klientów? Czy będą to osoby dorosłe, czy nastolatki, które często zmieniają gusta i których zwykle jeszcze nie stać na drogie tkaniny? A może chcemy specjalizować się w okryciach wierzchnich? Jeśli tak, to dla mężczyzn, dla kobiet, czy wszystkich? Taka analiza pozwoli nam, przynajmniej orientacyjnie określić, za jakimi tkaninami i jakimi specjalistami musimy się rozglądać. Mając w planach własną markę bielizny, nie będziemy szukać szwalni sukienek, a raczej zaufanych fachowców w niszy bieliźniarskiej.

Pomoc w szyciu, czyli skąd brać ubrania?

Konstrukcja odzieży nie jest wcale taka prosta, jak może się to wydawać. Zachęcamy więc, szczególnie osobom początkującym, by skorzystać z pomocy szwalni odzieży damskich i męskich takich jak https://e-moon.pl/szwalnia/, których pracownicy skonstruują zaprojektowane przez nas ubranie oraz wspomogą nas w procesie doboru tkanin i dodatków. Jeśli akurat nie mamy pomysłu albo po prostu chcemy dodać do swojej kolekcji kilka dodatkowych pozycji, możemy wybrać model spośród dostępnych bezpośrednio w hurtowni sukienek. Jest to szybki i wygodny proces, który oszczędza nam wiele czasu i wysiłku. Równie dobrym podejściem, jest podzielenie naszej kolekcji na dwie sekcje. Pierwsza składać może się ze standardowo dostępnych wzorów i stanowić podstawową linię. Druga, mniejsza część może zawierać własnoręcznie zaprojektowane modele i wzory. Mniej liczna, ale odważniejsza stylistycznie, uzupełni standardową ofertę.

Dobry, innowacyjny pomysł i przygotowanie są zaledwie pierwszymi krokami w budowie własnej marki odzieżowej, jednakże to właśnie one decydują o sukcesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj